دانشکده داروسازی

 

به دانشکده داروسازی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU خوش آمدید.

رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به جهت فراهم ساختن آینده های روشن سرآمد رشته های تحصیلی محسوب می شود . با توجه به افزایش روز افزون متقاضیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی  همین امر موجب رقابتی شدن  این رشته ها در بحث پذیرش دانشجو از سمت دانشگاه ها شده است .ما با تشکیل تیم تخصصی جهت چگونگی پذیرش در رشته های پزشکی شما را در این مسیر یاری خواهیم کرد.

معرفی کامل رشته داروسازی کلیک کنید.

داروسازی بهداشت و درمان را با علوم شیمی پیوند می دهد تا استفاده ایمن و موثر مواد دارویی تضمین شود. داروسازان، نقش کلیدی در تامین امنیت بیماران و ارتقای بهداشت و سلامت عمومی ایفا می نمایند، و با سایر رشته ها در جهت تولید و توسعه ی داروها همکاری می نمایند. دانشگاههای سرتاسر جهان برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در داروسازی را در کنار دوره های انفرادی ارائه می نمایند.  متخصصان داروسازی نیاز به یک پایه آموزشی محکم با ساختاری منسجم و فعال برای اشتغال دارند. برنامه های تحصیلی داروسازی به گونه ای طرح ریزی گردیده است که دانش آموزان به هنگام اشتغال به حرفه ی داروسازی، درک مناسبی از علوم دارویی داشته باشند. فارغ التحصیلان می توانند داروساز و یا تکنسین داروساز شوند و در داروخانه های عمومی، بیمارستان ها، کلینیک ها یا در صنعت داروسازی مشغول به کار شوند. برنامه های داروسازی تخصص های متعددی را در بر می گیرد مانند داروسازی بالینی، داروسازی، شیمی دارویی، شرکت دارویی، کشف مواد دارویی یا فناوری های دارویی. می توانید در یک برنامه ی تمام وقت یا نیمه وقت ثبت نام نمائید و به صورت حضوری در دانشکده و یا حتی از طریق اینترنت و به صورت آنلاین یا آموزش از راه دور به تحصیل و مطالعه بپردازید.

دانشکده داروسازی دانشگاه خاور نزدیک قبرس در یکی از بزرگترین دانشگاههای قبرس در سال 2006 افتتاح شده و اولین گروه  در سال 2012 از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند. مدت زمان تحصیل درمقطع لیسانس این دانشگاه 5 سال و به صورت فارم ب (Pharm B)  می باشد که در این دانشکده مقاطع بالاتر فوق لیسانس  و دکتری تخصصی Ph.D    هم دانشجویان می توانند ادامه تحصیل بدهند. در این دانشکده هم مثل سایر دانشکده های داروسازی آموزش بر اساس هم عملی و هم تئوری می باشد.این دانشکده مجهز به آزمایشگاههای مدرن و با استاندارد بین المللی می باشد که توسط اساتید با تجربه از قبرس و ترکیه واساتید بین المللی در جهت ترویج فرهنگ آموزش و سلامت به پرورش نیروی انسانی متخصص در زمینه داروسازی می پردازد.

افراد متقاضی که از سایر دانشگاهها بخواهند بیایند واگر در مقطعی در دانشگاه تحصیل کرده باشند بعد از ارزیابی اساتید دانشکده امکان برابرسازی دروس آنها وجود دارد.بنابراین توصیه میگردد موقع ثبت نام حتما ریزنمرات دروس گذارنده خود را به همراه داشته باشید.

شرط معدل پذیرش بر مبنای معدل دبیرستان در رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک  خواهد بود.لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تلگرام  یا ایمیل با ما در ارتباط باشید.

گرایش های ارایه شده در مقاطه فوق لیسانس ودکتری تخصصی Ph.D رشته داروسازی دانشگاه به شرح زیر می باشد.

برای رشته های​ دانشکده های تحصیلات تکمیلی کلیک کنید.

 

1. Biochemistry   بیو شیمی

2. Pharmacognosy  فارماکوگنوزی

3. Pharmacology    داروشناسی

4. Pharmaceutical Botany  گیاه شناسی دارویی

5. Phytotherapy    فیتو تراپی

6. Analytical Chemistry   شیمی تجزیه

7. Pharmaceutical Chemistry  شیمی دارویی

8. Pharmaceutical Technology  تکنولوژی داروسازی

9. Toxicology  سم شناسی

10. Clinical Pharmacy    داروشناسی بالینی

 

دوستان عزیز ضمن مطالعه شرایط تحصیل و هزینه ها و همچنین ارسال مدارک به آدرس زیر از مزایای بورسیه 50 درصدی بهره ببرید.

آدرس ایمیل جهت ارسال مدارک:   info@neufree.com

Prof.Dr. İhsan ÇALIŞ
Dean
Faculty of Pharmacy

تماس تلگرام، واتس آپ  :

دکتر سهیل ذبیحی

00905346190157

00905338382750