معرفی دانشگاه

دانشگاه NEU, دانشگاه خاور نزدیک قبرس 

توجه: این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشد.

دانشگاه خاور نزدیک یا دانشگاه NEU موسوم به NEAR EAST UNIVERSITY از سال 1988 در کشور جمهوری ترک نشین قبرس یا همان قبرس شمالی بر اساس قانون مصوبه و مطروحه در هیئت دولت و تصویب قطعی و صدور مجوز به شماره 17/1986 فعالیت خود را در زمینه های مختلف دانشگاهی در مقاطع گوناگون آغاز نمود. دانشگاه NEU در شهر نیکوزیا (لفکوشا) پایتخت کشور قبرس شمالی در ابتدای کار با افتتاح دانشکده های علوم انسانی، فنی و مهندسی فعالیت خود را آغاز نمود ولی به تبع استقبال دانشجویان برجسته کشورهای خارجی و همچنین برخورد دانشگاههای مطرح و معروف جهانی و عقد قراردادها و پروتکلهای همکاری در زمینه تبادل دانشجو و اساتید، این دانشگاه به سرعت رشد و توسعه یافته و دانشکده های دندانپزشکی و داروسازی نیز به فعالیت خود ادامه داد و به نهایت در تاریخ 20 ژوییه سال 2008 دانشکده پزشکی نیز رسماً فعالیت خود را آغاز نمود. هم اینک از 124 کشور مختلف جهان بالای 30000 دانشجو از دانشجویان با استعداد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند  و با فارغ التحصیلی خودشان علاوه از کسب مقام و منزلت علمی در سطح کشور قبرس، در سطح جهانی نیز با موفقیتها و استقبال بیشتری مواجه می شوند. این دانشگاه با استفاده از اساتید خارجی و برجسته و صاحب نام توانسته است در بسیاری از کشورهای دیگر از اهمیت بسزایی برخوردار شود که بر اساس همین امر با تمامی دانشگاههای اروپایی ارتباط تنگاتنگ داشته و عضو اتحادیه دانشگاههای اروپایی(EUA) است. در عین حال عضو اتحادیه دانشگاههای جهان (IAU) که تحت نظارت سازمان یونسکو(UNESCO) می باشد نیز بوده و در عین حال با عضویت و همکاری نزدیک با جامعه جهانی مهندسان بین المللی(IGIP)، سیستم معادل سازی و ارزیابی استاندارد بین المللی پزشکان جهان(JCI) و همچنین عضو فدراسیون دانشگاههای کشورهای اسلامی (FUIW)می باشد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای 16 دانشکده و  4 موسسه آموزش عالی و 220 دپارتمان . دارای 4 مقطع کاردانی ،لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد.

دانشگاه خاور نزدیک یا دانشگاه NEU که در مرکز کشور قبرس شمالی در محیطی وسیع و به صورت مجتمع دانشگاهی پیشرفته و در عین حال در حال توسعه ایجاد شده است، دارای مدارس عالی، انستیتوها، آزمایشگاهها، کارگاههای عملیاتی، مراکز رایانه ای، مراکز فرهنگی و کتابخانه های مجهز، خوابگاههای متنوع از نظر سکونت تعداد افراد در اتاقها و همچنین مجزا از حیث مونث و مذکر بودن، محیطهای ورزشی روباز و سر پوشیده و استخرهای شنای المپیک، و سایر امکانات تفریحی و آموزشی و تأسیسات ورزشی دیگر می باشد. در کنار این کالج آموزش زبان با همکاری اساتید داخلی و خارجی نیز از دیگر امکانات دیگر این دانشگاه به حساب می آید. در دانشگاه خاور نزدیک علاوه بر امکانات یاد شده، مرکز تحقیقات و پژوهش بسیار مجهزی نیز وجود دارد که در سطح جهانی شناخته شده بوده و همکاریهای نزدیکی با مراکز تحقیقاتی فنی و مهندسی و پزشکی دانشگاهها و موسسات اروپایی و آمریکایی دارد.

تنها هدف دانشگاه خاور نزدیک این است که با پرسنل اداری و آموزشی برجسته و معروف خود خدمات شایانی را به طالبان علم و عمل ارائه دهد و از این رو با وسواسیت تمام در گزینش دانشجویان خارجی و داخلی 16 دانشکده فعال کنونی و 4 موسسه آموزش عالی خود را حفظ نموده و با سیاستگذاری دقیق و رو به افقهای روشن، در صدد ایجاد دانشکده های دیگری نیز می باشد که بتواند در دراز مدت نیاز کشورهای مختلف را از نظر تربیت و آموزش دانشجویان فعال و مستعد تأمین نماید. دانشگاه خاور نزدیک گرچه در قیاس با سایر دانشگاههای معروف جهانی دارای عمری جوان می باشد ولی در طول سالهای گذشته و با کسب موفقیتها و فارغ التحصیل نمودن دانشجویان مستعد که سایر دانشگاههای بین المللی و موسسات علمی و فنی ادقام به بورس کردن و جذب آنها نموده اند، توانسته جایگاه ویژه اش را در بین سایر دانشگاههای سطح جهانی احراز نموده و از نظر رتبه به درجاتی نایل آید که بسیاری از دانشگاههای سطح ترکیه و کشورهای همجوار به آن درجه نرسیده اند.

بیمارستانی 500 تختخوابی با کادری مجرب در کنار دانشکده پزشکی و دندانپزشکی زمینه ای دیگر برای گذراندن دوره های عملی برای دانشجویان این رشته ها بوده و تنها بیمارستان مجهزی است که در سطح کشور قبرس وجود دارد که هم نیاز مردم قبرس شمالی و هم قبرس جنوبی را تأمین می نماید. در حال حاضر بیش از 30000 دانشجو در رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی و رشته های دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی در این دانشگاه ادامه تحصیل می دهند. این دانشگاه با توجه به اینکه با دانشگاههای آنکارا و حاجت تپه ترکیه پروتکل همکاری دارد، هر سال زمینه را برای انتقال دانشجویان خارجی در هر رشته ای به این دانشگاهها فراهم می آورد.

تماس تلگرام، واتس آپ  :

دکتر سهیل ذبیحی

00905346190157

00905338382750

 

ثبت نام آنلاین کلیک کنید